Sunday, 6 March 2011

Nadbużańskie szlaki

Wróciliśmy dziś z okolic Mielnika - weekendowa wędrówka zimowa była udana i choć baliśmy się  niskich temperatur, to pogoda zaskoczyła nas tylko kilkustopniowym mrozem.

Grube wełniane ubrania po raz kolejny sprawdziły się w uciążliwych warunkach i szczerze mogę powiedzieć że historyczne stroje dużo lepiej chronią przed zimnem niż współczesne kurteczki:) O ile oczywiście założy się odpowiednią ilość warstw:)

 
fot. Ansgar Pokrywiński

Dwa zdjęcia z wyprawy, może na drugim widać, że jednak taka zabawa może byc trochę męcząca

Przy wybieraniu tkanin na stroje historyczne warto zwrócić uwagę nie tylko na niską cenę (choć nie da się zaprzeczyć, że to też jest ważne i dobrze jest szukać okazji cenowych:), ale głównie na jakoś materiału - tak aby stroje nie były jedno-sezonową tandetą, tylko służyły nam jak najdłużej.

Pozdrawiam:)

1 comment:

  1. Po kilku latach w reko i intensywnym użytkowaniu moich ciuchów doszłam do jednego - czasem lepiej nawet zapłacić nieco więcej, ale kupić tkaninę naprawdę dobrej jakości - dłużej posłuży, więc w sumie się zwróci ;-) No i jest szansa, że nawet ubrudzona sadzą, błotem, wymiąchana i wyprana nie zacznie wyglądać jak szmata do podłogi :)

    Pozdrawiam!
    Olof

    ReplyDelete