Tuesday, 10 September 2013

Suknia i fartuszek

Dawno się nie odzywałam a to wszystko przez nawał pracy, wakacje a teraz na dodatek przypomniało mi się, że muszę ostatecznie rozliczyć i pożegnać się z moją Alma Mater. 


To wszystko złożyło się na fakt, że od czerwca nie było ani jednego postu!
Ale już jest: 
Wczesnośredniowieczny zestaw składający się z sukni spodniej wykonanej z lnu oraz skandynawskiego zamkniętego fartuszka.  Może ktoś już widział, Sigrun zdążyła wrzucić zdjęcia 
przede mną:) Bo jak wiadomo, Sigrun jest autorką pięknych krajek ozdabiających suknię i fartuszek. 

Suknia wykonana jest według prostego wczesnośredniowiecznego kroju, posiada dwa kliny oraz rękawy wszyte pod kątem prostym do korpusu. Uniwersalny wczesnośredniowieczny wykrój, nabiera charakteru poprzez kolorystykę i wykończenie.

Skandynawski zamknięty fartuszek, zbudowany jest z czterech części, rozszerzających się ku dołowi. Szelki przyszyte są tylko z tyłu -  z przodu mocowane są do fartuszka za pomocą pętelek. Pętelki i szelki przystosowane są do spięcia fibulą żółwiowatą. 
(Jednak z racji, że sama odtwarzam słowiankę a nie dorobiłam się jeszcze tak bogatych ozdób jako rekwizytów do zdjęć, wprawne oko dopatrzy się w tamtym miejscu szpilek:)Zdjęcia robione w Warszawie, nad Wisłą po praskiej stronie, gdzie nie braknie pięknych zielonych miejsc i przy dobrym ustawieniu nie widać nawet bloków po drugiej stronie:)
Zdjęcia autorstwa Aleksandra Halickiego.


No comments:

Post a Comment